E-tjänster Om webbplatsen Lyssna

Kontaktuppgifter utbildning och barnomsorg

Här hittar du kontaktuppgifter inom utbildning och barnomsorg

Skolchef

Ulrika Eriksson
Telefon: 0952 - 142 01
ulrika.eriksson@sorsele.se

Administrativ chef/rektor

Anita Brännlund
Telefon: 0952 - 142 41
anita.brannlund@sorsele.se 

Skoladministratör

Melker Holmberg
Telefon: 0952 - 142 00
melker.holmberg@sorsele.se

Rektor för förskolan/ Fritidshemsansvarig Rävlyan och Solstrålen

Linda Sandqvist
Telefon: 0952 - 142 05
linda.sandqvist@sorsele.se  

Utvecklingsledare för fritidshem

Evelina Johansson
Telefon: 073-064 05 67
evelina.johansson@sorsele.se

Elevhälsochef/Rektor

Cathrine Viklund
Telefon: 072 - 218 50 44
cathrine.viklund@sorsele.se

Rektor F-6/ Fritidshemsansvarig Regnbågen och Trollgrottan

Laila Vesterberg
Telefon: 0952 - 143 05
laila.vesterberg@sorsele.se

Rektor 7-9 samt gymnasiet

Henrik Sjöström
Telefon: 0952 - 142 02
henrik.sjostrom@sorsele.se

Rektor vuxenutbildning/Lärcentrum

Ulrika Eriksson
Telefon: 0952 - 142 01
ulrika.eriksson@sorsele.se 

Högskoleansvarig/Uppdragsutbildning Lärcentrum

Hanna Holmberg
Telefon: 0952 - 142 23
hanna.holmberg@sorsele.se

Studie- och yrkesvägledare

Håkan Dahlberg
Telefon: 0952 - 142 03
hakan.dahlberg@sorsele.se 

Ansvarig

Social- och utbildningsutskottet
Telefon: 0952 - 140 00
bou@sorsele.se

 

Kontaktuppgifter elevhälsan

Skolkurator

Anita Nilsson Vinka
Telefon: 0952 - 142 16
anita.nilsson@sorsele.se

Skolsköterska

Sigrid Granström
Telefon: 0952 - 142 17
sigrid.granstrom@sorsele.se

Skolpsykolog

Mattias Norlund
Telefon: 070 - 206 33 48
mattias.norlund@sorsele.se

Specialpedagog

Cathrine Viklund
Telefon: 072 - 218 50 44
cathrine.viklund@sorsele.se

Studie- och yrkesvägledare

Håkan Dahlberg
Telefon: 0952 - 142 03
hakan.dahlberg@sorsele.se

Senast uppdaterad den 14 maj 2020